Pierwsza pomoc PDF Drukuj Email

Pierwsza pomoc.pdf

 
Program Indywidualizacja nauczania sierpień 2012 PDF Drukuj Email

Program „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III  Szkoły Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym  im. Jana Brzechwy w Bogumiłku”

Od października 2011 do czerwca 2012r.  realizowany był w naszym Ośrodku projekt systemowy pn. „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III  Szkoły Podstawowej Specjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Jana Brzechwy w Bogumiłku”, który  był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Czytaj całość.

Zdjęcia.

 
17 marca 2011 PDF Drukuj Email

Dzięki uprzejmości Pana Grzegorza Cichego - Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie uczniów szkół Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Jana Brzechwy w Bogumiłku odwiedził wieloletni przyjaciel sierż. szt. Wojciech Bożek ze swoim psem Aronem. Pan Wojtek w bardzo profesjonalny a zarazem kreatywny sposób przeprowadził prelekcję i zajęcia praktyczne dla wszystkich uczniów Ośrodka w Bogumiłku na temat: "Jak ustrzec się przed pogryzieniem przez psa" oraz "Pies moim przyjacielem". Uczniowie z pomocą Pana Wojtka poznali pięć zasad zachowania się w czasie spotkań z nieznanym psem a także przećwiczyli praktycznie 2 pozycje ułożenia ciała w razie ataku psa.

 


 
Szanowni Państwo PDF Drukuj Email

SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO- WYCHOWAWCZY IM. JANA BRZECHWY W BOGUMIŁKU od 40 lat służy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnym intelektualnie – upośledzonym umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym.
Nasz Ośrodek jest przyjazny i bezpieczny dla ucznia i nauczyciela, otwarty na współpracę z rodzicami i środowiskiem. Pracuje w niej wykwalifikowana kadra, która korzysta z bogatego i nowoczesnego zaplecza dydaktycznego. Ośrodek oferuje szeroką gamę zajęć pozalekcyjnych np. kółka teatralne, muzyczne, plastyczne, ceramiczne, dziewiarskie, sportowe, komputerowe a także zajęć rewalidacyjnych np. logopedyczne, gimnastyki korekcyjnej, usprawniające, hipoterapia, muzykoterapia.
W Ośrodku działa Drużyna ZHP Nieprzetartego Szlaku oraz Sekcja Terenowa „Jeżyki” Olimpiad Specjalnych Polska -  Śląskie.
Przygotowujemy uczniów do życia biorąc pod uwagę indywidualne możliwości psychofizyczne każdego z nich, wyrównujemy defekty, wspierając wszechstronny rozwój naszych wychowanków. Stosujemy różne metody pracy np. Metoda Weroniki Sherborn, Metoda Dobrego Startu, Metoda Tomatisa, Metoda integracji sensorycznej i inne.
System wartości naszej placówki jest oparty na zasadach moralnych, wspieramy rodzinę i kształcimy poczucie przynależności do społeczeństwa.
Jesteśmy placówką przestronną o przyjaznej architekturze.
Organizujemy dla naszych dzieci wycieczki, kolonie, turnusy rehabilitacyjne, spotkania integracyjne oraz prowadzimy wymianę z innymi Ośrodkami również z zagranicy. Prowadzimy także szeroko zakrojoną współpracę z wieloma szkołami, placówkami z bliskiej i dalszej okolicy.
Umożliwiliśmy naszym uczniom ciągłość nauczania na wszystkich poziomach edukacyjnych w tym naukę w szkole ponadgimnazjalnej - przysposabiającej do pracy.

 


free pokerfree poker

LogowanieKto jest online

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Przyjaciele Ośrodka

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama